Villacañas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villacañas
Komunë
Vendndodhja
Villacañas is located in Spanjë
Villacañas
Villacañas

Koordinatat: 39°38′V 3°20′P / 39.633°V 3.333°P / 39.633; -3.333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Villacañas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 269 km2
Lartësia 663 m (m.n.d.)
Popullsia 10208 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Villacañas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Villacañas, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Villacañas ka 10208 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 269 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]