Villafranca de los Barros

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villafranca de los Barros
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Villafranca de los Barros is located in Spanjë
Villafranca de los Barros
Villafranca de los Barros

Koordinatat: 38°33′41″V 6°20′21″P / 38.56139°V 6.33917°P / 38.56139; -6.33917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Badajoz
Qarku Tierra de Barros
Kryetari i Bashkisë Ramón Ropero Mancera
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 104 km2
Lartësia 410 m (m.n.d.)
Popullsia 13329 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 6220
Prefiksi +34 (Spain) + 924 (Badajoz)
Koordinatat 38° 33′ 41″ Veri

6° 20′ 21″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.villafrancadelosbarros.es


Villafranca de los Barros është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra de Barros, të provincës Badajoz, në Extremadura. Villafranca de los Barros ka 13329 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 104 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]