Villafuerte de Esgueva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villafuerte de Esgueva
Qytet
Vendndodhja
Villafuerte de Esgueva is located in Spanjë
Villafuerte de Esgueva
Villafuerte de Esgueva

Koordinatat: 41°43′56″V 4°19′20″P / 41.73222°V 4.32222°P / 41.73222; -4.32222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Valladolid
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 43′ 56″ Veri

4° 19′ 20″ Perëndim


Villafuerte de Esgueva është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Valladolid, në Castile dhe León. Villafuerte de Esgueva ka 111 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 26 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]