Villaluenga de la Sagra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villaluenga de la Sagra
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Villaluenga de la Sagra is located in Spanjë
Villaluenga de la Sagra
Villaluenga de la Sagra

Koordinatat: 40°1′49″V 3°54′37″P / 40.03028°V 3.91028°P / 40.03028; -3.91028

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Villaluenga de la Sagra
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27 km2
Lartësia 520 m (m.n.d.)
Popullsia 3216 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 1′ 49″ Veri

3° 54′ 37″ Perëndim


Villaluenga de la Sagra është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Villaluenga de la Sagra, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Villaluenga de la Sagra ka 3216 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 27 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]