Villamalur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villamalur
Komunë
noform
Vendndodhja
Villamalur is located in Spanjë
Villamalur
Villamalur

Koordinatat: 39°57′52″V 0°23′43″P / 39.96444°V 0.39528°P / 39.96444; -0.39528

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom Valencia
Provinca Castellón
Qarku Alto Mijares
Kryetari i Bashkisë Lorenzo Gimeno Alegre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.5 km2
Lartësia 644 m (m.n.d.)
Popullsia 102 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 39° 57′ 52″ Veri

0° 23′ 43″ Perëndim


Villamalur është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alto Mijares, të provincës Castellón, në Valencia. Villamalur ka 102 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 19.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]