Villamejil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villamejil
Komunë
noform
Satellite view
Vendndodhja
Villamejil is located in Spanjë
Villamejil
Villamejil

Koordinatat: 42°33′44″V 6°1′23″P / 42.56222°V 6.02306°P / 42.56222; -6.02306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca León
Qarku La Cepeda
Kryetari i Bashkisë Ángel Carrera Fernández
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 78.98 km2
Lartësia 912 m (m.n.d.)
Popullsia 545 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24711
Koordinatat 42° 33′ 44″ Veri

6° 1′ 23″ Perëndim


Villamejil është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Cepeda, të provincës León, në Castile dhe León. Villamejil ka 545 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 78.98 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]