Villaminaya

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villaminaya
Komunë
Vendndodhja
Villaminaya is located in Spanjë
Villaminaya
Villaminaya

Koordinatat: 39°43′V 3°52′P / 39.717°V 3.867°P / 39.717; -3.867

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Villaminaya
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21 km2
Lartësia 730 m (m.n.d.)
Popullsia 586 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Villaminaya është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Villaminaya, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Villaminaya ka 586 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]