Villamontán de la Valduerna

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villamontán de la Valduerna
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Villamontán de la Valduerna is located in Spanjë
Villamontán de la Valduerna
Villamontán de la Valduerna

Koordinatat: 42°18′35″V 5°59′45″P / 42.30972°V 5.99583°P / 42.30972; -5.99583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca León
Qarku Villamontán de la Valduerna
Kryetari i Bashkisë Jerónimo Alonso García (1982) (PP)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 57,15 km2
Lartësia 820 m (m.n.d.)
Popullsia 941 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24766
Prefiksi 987
Koordinatat 42° 18′ 35″ Veri

5° 59′ 45″ Perëndim

Faqja Zyrtare Ayto. de Villamontán de la Valduerna


Villamontán de la Valduerna është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Villamontán de la Valduerna, të provincës León, në Castile dhe León. Villamontán de la Valduerna ka 941 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 57,15 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]