Villamuelas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villamuelas
Komunë
Vendndodhja
Villamuelas is located in Spanjë
Villamuelas
Villamuelas

Koordinatat: 39°48′V 3°43′P / 39.800°V 3.717°P / 39.800; -3.717

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Villamuelas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43 km2
Lartësia 600 m (m.n.d.)
Popullsia 737 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Villamuelas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Villamuelas, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Villamuelas ka 737 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 43 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]