Villanueva de Alcardete

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villanueva de Alcardete
Komunë
Vendndodhja
Villanueva de Alcardete is located in Spanjë
Villanueva de Alcardete
Villanueva de Alcardete

Koordinatat: 39°40′V 3°1′P / 39.667°V 3.017°P / 39.667; -3.017

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Villanueva de Alcardete
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 147 km2
Lartësia 725 m (m.n.d.)
Popullsia 3773 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Villanueva de Alcardete është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Villanueva de Alcardete, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Villanueva de Alcardete ka 3773 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 147 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]