Villanueva de Bogas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villanueva de Bogas
Komunë
Vendndodhja
Villanueva de Bogas is located in Spanjë
Villanueva de Bogas
Villanueva de Bogas

Koordinatat: 39°43′V 3°39′P / 39.717°V 3.650°P / 39.717; -3.650

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Villanueva de Bogas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 57 km2
Lartësia 652 m (m.n.d.)
Popullsia 805 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Villanueva de Bogas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Villanueva de Bogas, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Villanueva de Bogas ka 805 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 57 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]