Villanueva de San Carlos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villanueva de San Carlos
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Villanueva de San Carlos is located in Spanjë
Villanueva de San Carlos
Villanueva de San Carlos

Koordinatat: 38°37′V 3°55′P / 38.617°V 3.917°P / 38.617; -3.917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Ciudad Real
Qarku
Kryetari i Bashkisë Cándido Montoya García
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 109.25 km2
Popullsia 382 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 13379


Villanueva de San Carlos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Ciudad Real, në Castile-La Mancha. Villanueva de San Carlos ka 382 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 109.25 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]