Villanueva de la Fuente

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villanueva de la Fuente
Komunë
Vendndodhja
Villanueva de la Fuente is located in Spanjë
Villanueva de la Fuente
Villanueva de la Fuente

Koordinatat: 38°42′V 2°42′P / 38.700°V 2.700°P / 38.700; -2.700

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Ciudad Real
Qarku Campo de Montiel
Kryetari i Bashkisë Francisco Morales González
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 129.1 km2
Lartësia 1005 m (m.n.d.)
Popullsia 2512 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Villanoveros
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 13330


Villanueva de la Fuente është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo de Montiel, të provincës Ciudad Real, në Castile-La Mancha. Villanueva de la Fuente ka 2512 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 129.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]