Villanueva de los Infantes, Ciudad Real

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villanueva de los Infantes, Ciudad Real
Komunë
Stema_figuraBandera de Vva Infantes.png
Vendndodhja
Villanueva de los Infantes, Ciudad Real is located in Spanjë
Villanueva de los Infantes, Ciudad Real
Villanueva de los Infantes, Ciudad Real

Koordinatat: 38°44′3″V 3°1′0″P / 38.73417°V 3.01667°P / 38.73417; -3.01667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Ciudad Real
Qarku Campo de Montiel
Kryetari i Bashkisë Gabino Marco Solera
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 135.06 km2
Lartësia 880 m (m.n.d.)
Popullsia 5727 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit infanteño (m), infanteña (f)
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 13320
Koordinatat 38° 44′ 3″ Veri

3° 1′ 0″ Perëndim


Villanueva de los Infantes, Ciudad Real është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo de Montiel, të provincës Ciudad Real, në Castile-La Mancha. Villanueva de los Infantes, Ciudad Real ka 5727 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 135.06 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]