Villanueva de los Infantes, Valladolid

From Wikipedia
Jump to navigation Jump to search
Villanueva de los Infantes, Valladolid
Komunë
Vendndodhja
Villanueva de los Infantes, Valladolid is located in Spanjë
Villanueva de los Infantes, Valladolid
Villanueva de los Infantes, Valladolid

Koordinatat: 41°42′8″V 4°29′0″P / 41.70222°V 4.48333°P / 41.70222; -4.48333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Valladolid
Qarku Páramos del Esgueva
Kryetari i Bashkisë David Manso Rodríguez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.2 km2
Lartësia 738 m (m.n.d.)
Popullsia 114 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 47174
Koordinatat 41° 42′ 8″ Veri

4° 29′ 0″ Perëndim


Villanueva de los Infantes, Valladolid është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Páramos del Esgueva, të provincës Valladolid, në Castile dhe León. Villanueva de los Infantes, Valladolid ka 114 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 19.2 km2.

Referimet[edit | edit source]

Lidhje të jashtme[edit | edit source]