Villaquilambre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villaquilambre
Komunë
Stema_figuraBandera de Villaquilambre.svg
Vendndodhja
Villaquilambre is located in Spanjë
Villaquilambre
Villaquilambre

Koordinatat: 42°38′19″V 5°33′27″P / 42.63861°V 5.55750°P / 42.63861; -5.55750

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca León
Qarku Tierras de León
Kryetari i Bashkisë Manuel García Martínez
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 53 km2
Lartësia 890 m (m.n.d.)
Popullsia 18124 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24012, 24193
Prefiksi +34 (Spain) + 987 (León)
Koordinatat 42° 38′ 19″ Veri

5° 33′ 27″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.villaquilambre.es


Villaquilambre është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierras de León, të provincës León, në Castile dhe León. Villaquilambre ka 18124 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 53 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]