Villar del Pedroso

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villar del Pedroso
Komunë
Vendndodhja
Villar del Pedroso is located in Spanjë
Villar del Pedroso
Villar del Pedroso

Koordinatat: 39°42′V 5°11′P / 39.700°V 5.183°P / 39.700; -5.183

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Cáceres
Qarku Villar del Pedroso
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 242 km2
Lartësia 732 m (m.n.d.)
Popullsia 639 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Villar del Pedroso është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Villar del Pedroso, të provincës Cáceres, në Extremadura. Villar del Pedroso ka 639 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 242 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]