Villarejo de Montalbán

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villarejo de Montalbán
Komunë
Vendndodhja
Villarejo de Montalbán is located in Spanjë
Villarejo de Montalbán
Villarejo de Montalbán

Koordinatat: 39°46′V 4°34′P / 39.767°V 4.567°P / 39.767; -4.567

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Villarejo de Montalbán
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 65 km2
Lartësia 538 m (m.n.d.)
Popullsia 76 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Villarejo de Montalbán është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Villarejo de Montalbán, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Villarejo de Montalbán ka 76 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 65 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]