Villarrobledo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villarrobledo
Komunë
Stema_figuraBandera Villarrobledo Albacete.png
Vendndodhja
Villarrobledo is located in Spanjë
Villarrobledo
Villarrobledo

Koordinatat: 39°16′0″V 2°36′0″P / 39.26667°V 2.60000°P / 39.26667; -2.60000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Albacete
Qarku Mancha Alta Albaceteña
Kryetari i Bashkisë Valentín Bueno Vargas
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 862 km2
Lartësia 721 m (m.n.d.)
Popullsia 26583 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2600
Prefiksi +34 (Spain) + 967 (Albacete)
Koordinatat 39° 16′ 0″ Veri

2° 36′ 0″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.villarrobledo.com


Villarrobledo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Mancha Alta Albaceteña, të provincës Albacete, në Castile-La Mancha. Villarrobledo ka 26583 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 862 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]