Villarrubia de Santiago

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villarrubia de Santiago
Komunë
Vendndodhja
Villarrubia de Santiago is located in Spanjë
Villarrubia de Santiago
Villarrubia de Santiago

Koordinatat: 39°59′V 3°22′P / 39.983°V 3.367°P / 39.983; -3.367

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Villarrubia de Santiago
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 155 km2
Lartësia 750 m (m.n.d.)
Popullsia 2893 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Villarrubia de Santiago është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Villarrubia de Santiago, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Villarrubia de Santiago ka 2893 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 155 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]