Villarrubia de los Ojos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villarrubia de los Ojos
Komunë
noform
City hall
Stema_figura
Vendndodhja
Villarrubia de los Ojos is located in Spanjë
Villarrubia de los Ojos
Villarrubia de los Ojos

Koordinatat: 39°13′V 3°36′P / 39.217°V 3.600°P / 39.217; -3.600

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Ciudad Real
Qarku Campo de Calatrava
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 281.86 km2
Lartësia 624 m (m.n.d.)
Popullsia 11119 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Villarrubiero, Villarrubiera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 13670


Villarrubia de los Ojos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo de Calatrava, të provincës Ciudad Real, në Castile-La Mancha. Villarrubia de los Ojos ka 11119 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 281.86 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]