Villaseca de la Sagra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villaseca de la Sagra
Komunë
Vendndodhja
Villaseca de la Sagra is located in Spanjë
Villaseca de la Sagra
Villaseca de la Sagra

Koordinatat: 39°58′V 3°53′P / 39.967°V 3.883°P / 39.967; -3.883

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Villaseca de la Sagra
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32 km2
Lartësia 475 m (m.n.d.)
Popullsia 1581 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Villaseca de la Sagra është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Villaseca de la Sagra, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Villaseca de la Sagra ka 1581 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 32 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]