Villasequilla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villasequilla
Komunë
Vendndodhja
Villasequilla is located in Spanjë
Villasequilla
Villasequilla

Koordinatat: 39°53′V 3°43′P / 39.883°V 3.717°P / 39.883; -3.717

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Villasequilla
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 77 km2
Lartësia 521 m (m.n.d.)
Popullsia 2515 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Villasequilla është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Villasequilla, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Villasequilla ka 2515 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 77 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]