Villatobas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villatobas
Komunë
Vendndodhja
Villatobas is located in Spanjë
Villatobas
Villatobas

Koordinatat: 39°54′V 3°20′P / 39.900°V 3.333°P / 39.900; -3.333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Villatobas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 181 km2
Lartësia 723 m (m.n.d.)
Popullsia 2481 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Villatobas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Villatobas, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Villatobas ka 2481 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 181 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]