Villaverde de Guareña

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villaverde de Guareña
Komunë
Vendndodhja
Villaverde de Guareña is located in Spanjë
Villaverde de Guareña
Villaverde de Guareña

Koordinatat: 40°27′55″V 5°49′47″P / 40.46528°V 5.82972°P / 40.46528; -5.82972

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Salamanca
Qarku La Armuña
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.87 km2
Lartësia 831 m (m.n.d.)
Popullsia 148 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 27′ 55″ Veri

5° 49′ 47″ Perëndim


Villaverde de Guareña është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Armuña, të provincës Salamanca, në Castile dhe León. Villaverde de Guareña ka 148 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 15.87 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]