Villoria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villoria
Komunë
Vendndodhja
Villoria is located in Spanjë
Villoria
Villoria

Koordinatat: 40°59′40″V 5°22′29″P / 40.99444°V 5.37472°P / 40.99444; -5.37472

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Salamanca
Qarku Las Villas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.77 km2
Lartësia 802 m (m.n.d.)
Popullsia 120 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 59′ 40″ Veri

5° 22′ 29″ Perëndim


Villoria është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Las Villas, të provincës Salamanca, në Castile dhe León. Villoria ka 120 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 30.77 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]