Villoruela

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villoruela
Komunë
Vendndodhja
Villoruela is located in Spanjë
Villoruela
Villoruela

Koordinatat: 41°0′29″V 5°23′40″P / 41.00806°V 5.39444°P / 41.00806; -5.39444

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Salamanca
Qarku Las Villas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.27 km2
Lartësia 824 m (m.n.d.)
Popullsia 862 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 0′ 29″ Veri

5° 23′ 40″ Perëndim


Villoruela është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Las Villas, të provincës Salamanca, në Castile dhe León. Villoruela ka 862 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17.27 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]