Vinaixa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vinaixa
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Vinaixa is located in Spanjë
Vinaixa
Vinaixa

Koordinatat: 41°25′49″V 0°58′34″L / 41.43028°V 0.97611°L / 41.43028; 0.97611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Les Garrigues
Kryetari i Bashkisë Francesc R. Bonet i Camprubí
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.6 km2
Lartësia 479 m (m.n.d.)
Popullsia 607 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Vinaixencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25440
Koordinatat 41° 25′ 49″ Veri

0° 58′ 34″ Lindje

Faqja Zyrtare {{URL|example.com|optional display text}}


Vinaixa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Les Garrigues, të provincës Lleida, në Katalonia. Vinaixa ka 607 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 37.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]