Viveiro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Viveiro
Komunë
noform
Church of St. Francisco
Stema_figuraFlag of Viveiro.svg
Vendndodhja
Viveiro is located in Spanjë
Viveiro
Viveiro

Koordinatat: 43°38′53″V 7°35′24″P / 43.64806°V 7.59000°P / 43.64806; -7.59000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca Lugo
Qarku A Mariña Occidental
Kryetari i Bashkisë María Loureiro García
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 109.3 km2
Lartësia 12 m (m.n.d.)
Popullsia 16211 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Viveirenses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27850
Koordinatat 43° 38′ 53″ Veri

7° 35′ 24″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.viveiro.es


Viveiro është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun A Mariña Occidental, të provincës Lugo, në Galicia. Viveiro ka 16211 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 109.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]