Vlladanka Aviroviq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Vlladanka Aviroviq (maqedonisht: Владанка Авировиќ ; i lindur më 22.1.1954, në Shkup) është një politikan maqedonas nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Vlladanka Aviroviq kandidoj si pjesë e PSM-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Vlladanka Aviroviq". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017.