Vlladimir Gjorçev

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Vlladimir Gjorçev (maqedonisht: Владимир Ѓорчев; i lindur më 31.8.1978, në Shkup) është një politikan maqedonas nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Vlladimir Gjorçev kandidoj si pjesë e VMRO-DPMNE-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Vlladimir Gjorçev". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017.