Vlladimirova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vlladimirova
Fshat
noform
Vendndodhja
Vlladimirova is located in Maqedonia e Veriut
Vlladimirova
Vlladimirova
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Berovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni lindor
Lartësia 879 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2331
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 41° 42′ 36″ Veri

22° 47′ 34″ Lindje

Popullsia 861 banorë (2002)