Voerendaal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Voerendaal (kthjellim).


Voerendaal
—  komuna  —
stema_figuraVoerendaal vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Kryeqëndra Voerendaal
Statistika dhe Territori
Koordinatat 50°53′00″V 5°55′00″L / 50.8833°V 5.91667°L / 50.8833; 5.91667 (Voerendaal)Koordinatat: 50°53′00″V 5°55′00″L / 50.8833°V 5.91667°L / 50.8833; 5.91667 (Voerendaal)
Sipërfaqja 31,55 km2
Popullsia 12.671 banorë 2011
Dendësia 401,62 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 045
Kodi Postar 6310-6312, 6343, 6367
Kodi statistikor 0986
Voerendaal is located in Hollandë
Voerendaal
Voerendaal
Voerendaal – harta_foto
www.voerendaal.nl

Voerendaal është një qytet dhe komunë në provincën LimburguHolandë me sipërfaqe 31.55 km² dhe popullsi 12671 banorë[1]. Voerendaal është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Limburgu