Vojo Ubiparip

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vojo Ubiparip
Vojo Ubiparip 2011 (2).jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëVojislav Ubiparip
Data e lindjes10 maj 1988
Vendi i lindjesNovi Sad, Serbi
Gjatësia1,80 m (5 ft 11 in)
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualGórnik Łęczna
Numri19
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2006–2008FK Vojvodina6(0)
2006FK Proleter Novi Sad (huazim)1(0)
2007FK Borac Čačak (huazim)3(0)
2007FK ČSK Pivara (huazim)13(2)
2008FK Zlatibor Voda (huazim)13(10)
2008–2010FK Spartak Zlatibor Voda69(23)
2011–2015Lech Poznań85(14)
2015Vasas SC9(1)
2016FK Novi Pazar14(6)
2016–Górnik Łęczna0(0)
Ekipi kombëtar
2010Serbia U-212(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Vojislav "Vojo" Ubiparip (Serbisht: Војо Убипарип; lindi më 10 maj 1988) është futbollistë serb i cili luan për skuadrën polake Górnik Łęczna.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Më parë Vojo ka luajtur për skuadrat FK Vojvodina, FK Proleter Novi Sad, FK Borac Čačak, FK ČSK Pivara dhe FK Zlatibor Voda Horgoš.

Në janar 2011, Vojo nënshkroi kontratë për skuadrën Lech Poznań për katër vite e gjysmë.[1]

Më 7 gusht 2015, Vojo nënshkroi kontratë për klubin hungarezë Vasas SC për një vit.[2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Vojo Ubiparip piłkarzem Lecha Poznań Arkivuar 21 janar 2011 tek Wayback Machine 18.01.2011, lechpoznan.pl
  2. ^ A lengyel bajnoktól igazoltunk - két új szerzemény 07.08.2015, vasasfutballclub.hu