Walther Hermann Nernst

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Walther Hermann Nernst

Walther Hermann Nernst lindi më 25 qershor 1864 në Briesen (Prusi) dhe vdiq më 18 nëntor 1941 në Zibelle. Ishte një kimist dhe fizikan gjerman.


Ky artikull nga Kimia është i cunguar. Ti mund të ndihmosh Wikipedian duke e përmirësuar këtë artikull.