Wataru Endo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Wataru Endo
Të dhënat personale
Emri i plotëWataru Endo
Data e lindjes (1993-02-09) 9 Shkurt, 1993 (27 vjeç)
Vendi i lindjesYokohama, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualUrawa Reds
Numri6
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2010–2015Shonan Bellmare
2016–Urawa Reds
Ekipi kombëtar
2015–Japonia7(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Wataru Endo (lindur më 9 Shkurt 1993) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 7 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2015 5 0
2016 2 0
Gjithsej 7 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]