We Came as Romans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
We Came as Roamns
We Came as Romans Vegas.jpg
We Came as Romans en Las Vegas, Nevada (2011).
Informacione
PrejardhjaFlag of the United States.svg Troy, Michigan
ZhanriPost Hardcore, Metalcore
LabelEqual Vision, Nuclear Blast, Redfield (Evropa), UNFD (Australia)
Vite aktiv2005 - sot
Anëtarët
David Stephens
Kyle Pavone
Joshua Moore
Brian Cotton
Andrew Glass
Eric Choi
Ish-anëtarët
Chris Moore
Mark Myatt
Larry Clark
Jonny Nabors
Sean E. Daly
Sean N. Zelda
Webfaqja
wecameasromans.com


We Came as Romans është një grup muzikor nga TroyMichiganShBA. Deri tani, grupi publikoi tre albume dhe disa EP resp. singles të cilat nganjëherë kanë qenë të përfaqësuar në toplista. Grupi përbëhet nga David Stephens (Këngëtar), Kyle Pavone (Këngëtar, Keyboard), Joshua Moore (Kitara), Brian Cotton (Kitara), Andrew Glass (E-Bas) dhe Eric Choi (Drums).

Discography[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Hollësitë e albumit Labeli Pozita nëpër Top-Lista[1] Shitjet
US AU DE
2008 Demonstrations (EP) n.A.
2008 Dreams (EP) n.A.
2009 To Plant a Seed Redfield Records 175 100.000+
2011 Understanding What We´ve Grown to Be Equal Vision, Nuclear Blast 21 72 70.000+
2013 Tracing Back Roots 8 85 n.A.
2017 Cold Like War SharpTone Records n.A.
"—" denotes that the record didn't chart.

Weblinks[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Top-Lista: AU, US, DE[lidhje e vdekur][lidhje e vdekur]