Wierden

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Wierden (kthjellim).


Wierden
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Wierden.gif
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Overijssel – stema Overijssel
Kryeqëndra Wierden
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°21′00″V 6°35′00″L / 52.35°V 6.5833°L / 52.35; 6.5833 (Wierden)Koordinatat: 52°21′00″V 6°35′00″L / 52.35°V 6.5833°L / 52.35; 6.5833 (Wierden)
Sipërfaqja 95,24 km2
Popullsia 23.430 banorë 2010
Dendësia 246,01 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0546, 0547, 0548
Kodi Postar 7465-7469, 7640-7649
Kodi statistikor 0189
Wierden is located in Hollandë
Wierden
Wierden
Wierden – harta_foto
www.wierden.nl

Wierden është një qytet dhe komunë në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 95.24 km² dhe popullsi 23430 banorë[1]. Wierden është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Overijssel