Wijchen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Wijchen (kthjellim).


Wijchen
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Wijchen.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Wijchen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°48′24″V 5°43′16″L / 51.8066°V 5.7211°L / 51.8066; 5.7211 (Wijchen)Koordinatat: 51°48′24″V 5°43′16″L / 51.8066°V 5.7211°L / 51.8066; 5.7211 (Wijchen)
Sipërfaqja 69,58 km2
Popullsia 40.158 banorë 2010
Dendësia 577,15 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 024, 0486, 0487
Kodi Postar 6600-6606, 6613, 6615-6617, 6634
Kodi statistikor 0296
Wijchen is located in Hollandë
Wijchen
Wijchen
Wijchen – harta_foto
www.wijchen.nl

Wijchen është një qytet dhe komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 69.58 km² dhe popullsi 40158 banorë[1]. Wijchen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland