Wikipedia:Faqja kryesore/A e dini se/2016/5

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ura, foto e vitit 2007
  • ... se Marie Kraja dhe Lola Gjoka kanë kryer më shumë se 300 këngë së bashku, kështu duke shënuar një rekord në kulturën shqiptare?
  • ... se ura Foreshore FreewayCape Town (në foto) ka mbetur e papërfunduar që kur u ndërpre ndërtimi në vitin 1977?
  • ... se Jochen Rindt është i vetmi shofer që ka fituar kampionatin botëror të Formula One pas vdekjes?