Wikipedia:Faqja kryesore/Fotografia e ditës/2015/01/15

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arta Dobroshi

Arta Dobroshi është kryetare e Komitetit selektues të Kosovës për çmimet Academy Award dhe aktore e njohur në filmin Heshtja e Lornës e cilia festoi premierën e tij në festivalin e 61-të në Kanë, ku aktorja shqiptare bashkë me argjentinasen Martina Gusman ishin favoritet kryesore për çmimin e aktrimit