Wikipedia:Faqja kryesore/Fotografia e ditës/2017/06/19

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Retrochoir i katedrales katolike romake të Seviljes, Spanjë. Ky retrochoir i stilit të mrekullueshëm barok është vepër e Miguel de Zumárraga dhe u finalizua në vitin 1635.