Wikipedia:Vërejtje e Ankesa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Mirë se vini në Zyrën e Ankesave!
Kjo është hapësira virtuale dedikuar vërejtjeve apo ankesave të ndryshme që mund të keni të cilat nuk janë aq gjithëpërfshirëse sa për të qenë te Kuvendi.

Para se të depozitosh një ankesë, lexo fillimisht ankesat e kaluara që të shohësh nëse është depozituar më parë nga dikush tjetër.

Mos harroni të nënshkruani në fund!

Për të ruajtur sadopak rendin, gjatë diskutimit kini parasysh këto rregulla:

  1. Parashtrojini ankesat e ndryshme më vete.
  2. Diskutuesi i parë fillon në krye të rreshtit. Përgjigjet vijojnë me : të cilat e largojnë rreshtin djathtas. Përgjigjja tjetër vijon me dy :: dhe kështu me radhë deri sa të bëhen pesë përgjigje (:::::). I gjashti vazhdon në krye të rreshtit pa dy pikat.
  3. Çdo diskutim e përgjigje duhet të nëshkruhet jo me emër por me shenjën – ~~~~ dhe atë menjëherë pas shkrimit e jo në rresht më vete.
Nëse ankesës suaj nuk i është përgjigjur asnjë administrator për 3 ditë ju lutemi të thërrisni një administrator personalisht nga këtu.

If you don't understand Albanian, please ask for assistance here.

Documents icon.svgFjalor fyes kur nuk po perdor ndonje fjale fyese[Redakto nëpërmjet kodit]

Ky eshte tekstinqe dua te shkruaj

Babai i Tanës ishte kreu i fshatit Rramicë. Tana ra në dashuri me Çobanin e fshatit. Kjo ishte e papranueshme për bananë dhe ai dërgoi një person për të vrarë Çobanin bashkë me Tanën. Gjatë arratisjes ato po fshiheshin në një dyqan të fshatit, por Çobanin e kapën dhe e vranë dhe Tana u largua. Ajo shkoi te familja e mëmës në Korçë. Ajo u martua më vonë me një burrë tjetër dhe varri saj ndodhet tashmë në Tufinë.

Ku eshte fjalori fyes?

@Dejvid Veizaj, problem nga ana jonë. Faleminderit për raportimin!
Kërkesë e zgjidhur
- Klein Muçi (diskutimet) 19 prill 2022 18:06 (CEST)Reply[përgjigju]

Perseritje e nje kerkese te hershme[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje te nderuar! Tani pas dy vjeteve marr t'ju pyes a mund te kthehen ne gjendje punimi artikujt e Sami dhe Naim Frashërit, Esad pashë Toptanit dhe Kasëm Trebeshinës? --Ikranjani (diskutimet) 25 prill 2022 16:13 (CEST)Reply[përgjigju]

@Ikranjani, u bë pjesërisht. Artikujt për vëllezërit Frashëri janë shkrirë tashmë. Për fat të keq vazhdojmë ende pa shumë vullnetarë aktivë nga ana administrative kështu që, në çastin e parë që gjërat mund të tentojnë të marrin për keq do të jem i detyruar t'i rikthej në gjendjen e mëparshme. Nëse vazhdimi është për mirë, në të ardhmen do t'i ndjekin dhe artikujt e tjerë. - Klein Muçi (diskutimet) 26 prill 2022 04:19 (CEST)Reply[përgjigju]

Vërejtje për redaktuesin pamor[Redakto nëpërmjet kodit]

Unë përdor redaktuesin pamor për redaktimet e mia dhe kam vënë re se kur dua të citoj një faqe interneti, aty te fushat për të plotësuar parametrat mungon gjuha. Nëse e ruan pa këtë parametër, të shfaq një error jo të këndshëm në artikull. E di se parametrin e gjuhës mund ta shtosh nga lista në anën e majtë, por më duket e lodhshme. Prandaj doja të pyesja nëse dikush e di sesi parametri language të jetë gjendje "të zgjedhur" by default? --Ftillimi (diskutimet) 29 maj 2022 14:08 (CEST)Reply[përgjigju]

@Ftillimi, vërejtje me vend. Mund të bëhet dhe do të merrem unë së shpejti për ta futur te parametrat e parazgjedhur. Do të lajmëroj sërish këtu kur të jetë kryer ndryshimi. - Klein Muçi (diskutimet) 29 maj 2022 18:15 (CEST)Reply[përgjigju]
@Ftillimi, më e lehtë seç prisja.
Yes check.svg U bë! - Klein Muçi (diskutimet) 29 maj 2022 18:31 (CEST)Reply[përgjigju]
Faleminderit! -- Ftillimi (diskutimet) 29 maj 2022 18:34 (CEST)Reply[përgjigju]
Kërkesë e zgjidhur
- Klein Muçi (diskutimet) 29 maj 2022 18:38 (CEST)Reply[përgjigju]

Ju lutem mbajeni këtë artikull në Wikipedian Shqiptare pasi nuk është përdorur përkthyes

Ju lutem mbajeni këtë artikull në Wikipedian Shqiptare pasi nuk është përdorur përkthyes

filtrimi automatik nuk do të më lejojë të heq etiketën e fshirjes në https://sq.wikipedia.org/wiki/Diskutim:JetSet.[Redakto nëpërmjet kodit]

arsyetim të rremë dhe nuk kualifikohet për fshirje të shpejtë. duke hequr etiketën e fshirjes në mënyrë që të mos fshihet gabimisht si wiki skocez. Megjithatë, kjo faqe ka nevojë për modifikime serioze pasi duket se janë disa çështje të përkthimit që ndryshojnë kontekstin.

Kërkimet do të kthehen në javët e ardhshme dhe do të pastrojnë, rregullojnë dhe verifikojnë burimet. nëse mund të hiqni etiketën e fshirjes, do të vlerësohej. Unë kisha kontaktuar me administratorin që la etiketën në wikidata për të parë se kush i fshiu wiki të dhënat që i përkisnin kësaj faqeje.

Faleminderit.

Pershendetje , dikssh ka tentu te dergoj 500 infromacione te ndryshme nga nje person anonim me emrin Adem Mehmeti ka ndryshuar disa here verisione fshijeni sepse eshte i rreme mund ta hiqni nga Wikipedia komplet ju faliminderit per mirkuptim eshte person anonim! nuk e njohim!

A mund t'i hiqni keto infromacione te rreme tek kjo ketu https://sq.wikipedia.org/wiki/Festina_Mejzini[Redakto nëpërmjet kodit]

Dikush ka tentuar te beje shaka , me kete emer te njohur dhe person publik fshijeni nga wikipedia te gjtiha infromacione te pabesueshme

Ngacmimi në faqen time të diskutimit[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje! 2 përdorues, Wake Up Mundësohet Nga Lufra Dhe Benuron dhe Valentina Hoduduhhphpdhhphp, po më ngacmojnë në faqen time të diskutimit duke i shtuar vazhdimisht marrëzi. Ata janë të qartë trolling dhe çorape. Mund të më ndihmojë dikush ju lutem? Blaze Wolf (diskutimet) 30 janar 2023 20:12 (CET)Reply[përgjigju]