Wikipedia diskutim:Robotët/Arkivi 1

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi faqen teknike Robotët/Arkivi 1. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Vista-file-manager.png Kjo faqe është një arkiv i diskutimeve të përfunduara. Për pasojë përmbajtja e saj nuk duhet ndryshuar më. Për të diskutuar mbi një temë të kaluar mund të përdoret faqja aktuale e diskutimeve, ku mund të bëhet një shënim që ka lidhje me titullin apo pjesën e diskutimit të këtij arkivi.


Important: maintenance operation on September 1st[Redakto nëpërmjet kodit]

User:Trizek (WMF) (talk) 31 gusht 2020 12:30 (CEST)[reply]

Important: maintenance operation on October 27[Redakto nëpërmjet kodit]

Please help translate to your language Thank you.

This is a reminder of a message already sent to your wiki.

On Tuesday, October 27 2020, all wikis will be in read-only mode for a short period of time.

You will not be able to edit for up to an hour on Tuesday, October 27. The test will start at 14:00 UTC (14:00 WET, 15:00 CET, 10:00 EDT, 19:30 IST, 07:00 PDT, 23:00 JST, and in New Zealand at 03:00 NZDT on Wednesday October 28).

Background jobs will be slower and some may be dropped. This may have an impact on some bots work.

Know more about this operation.

-- User:Trizek (WMF) (talk) 26 tetor 2020 10:25 (CET)[reply]

Server switch[Redakto nëpërmjet kodit]

SGrabarczuk (WMF) 27 qershor 2021 03:23 (CEST)[reply]

Server switch[Redakto nëpërmjet kodit]

SGrabarczuk (WMF) (diskuto) 11 shtator 2021 03:10 (CEST)[reply]

Bots need to upgrade to Pywikibot 6.6.1[Redakto nëpërmjet kodit]

Dear bot operators, bots running Pywikibot must upgrade to version 6.6.1 otherwise they will break when deprecated API parameters are removed. If you have any questions or need help in upgrading, please reach out using one of the Pywikibot communication channels.

Thanks, Legoktm (talk) 22 shtator 2021 20:03 (CEST)[reply]

Reformatim[Redakto nëpërmjet kodit]

Faqja është përditësuar me një proces më të lehtë aplikimi dhe një pasqyrë për tërë robotët funksionalë. - Klein Muçi (diskutimet) 11 tetor 2021 13:43 (CEST)[reply]