Wim Anderiesen Jr.

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Wim Anderiesen Jr.
Wim Anderiesen (1964).jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëWillem Gerardus Anderiesen
Data e lindjes22 shtator 1931
Vendi i lindjesAmsterdam, Holandë
Data e vdekjes27 janar 2017
Vendi i vdekjesHeerhugowaard, Holandë
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1951-1961AFC Ajax177(1)
1961-1965SVV Scheveningen
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Gerardus Willem "Wim" Anderiesen Jr. (2 shtator 1931 – 27 janar 2017)[1] ishte futbollistë holandezë i cili ka luajtur si mbrojtës.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]