Windsor (Skocia e Re)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Windsor (kthjellim).
Windsor
—  qytezë (town)  —
Windsor is located in Kanadaja
Windsor
Windsor
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Skocia e Re – stema Skocia e Re
Ndarja statistikore Hants
Statistika dhe Territori
Koordinatat 44°58′49″V 64°7′45″P / 44.98028°V 64.12917°P / 44.98028; -64.12917 (Windsor)Koordinatat: 44°58′49″V 64°7′45″P / 44.98028°V 64.12917°P / 44.98028; -64.12917 (Windsor)
Sipërfaqja 9,06 km2
Popullsia 3.709 banorë 38724
Dendësia 409,38 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 902
Kodi Postar B0N 2T0
www.town.windsor.ns.ca/

Windsor është një qytetHants, provinca Skocia e Re, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe prej 9.06 km² dhe popullsi 3709 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: Windsor – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Skocia e Re