Winter Haven, Florida

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Winter Haven, Florida
Anglisht : Winter Haven, Florida
qytet
Vendndodhja
Winter Haven, Florida is located in SHBA
Winter Haven, Florida
Winter Haven, Florida

Koordinatat: 28°2′V 81°43′P / 28.033°V 81.717°P / 28.033; -81.717

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Florida
Qarku Polk
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 65.8 km2
 •  tokësore 45.8 km2
 •  ujore 20 km2
Lartësia 51 m (m.n.d.)
Popullsia 33874 banorë (2010)
Dendësia 402.5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Eastern (EST)-5
Verore EDT-4
Prefiksi 863
Faqja Zyrtare City of Winter Haven

Winter Haven, Florida (Winter Haven, Florida) është një qytet në qarkun Polkshtetit federal Florida, SHBA. Në Winter Haven, Florida jetojnë 33874 banorë (2010)[1], dhe dendësia e popullisë është 402.5 banor/km2 (1042.8 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 65.8 km2 (25.4 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 51 m (167 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "American FactFinder". United States Census Bureau. Marrë më 2014-09-10. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Winter Haven, Florida – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale