Wymbritseradeel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Wymbritseradeel (kthjellim).


Wymbritseradeel
—  woonplaats  —
stema_figuraWymbritseradiel flag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Friesland – stema Friesland
Komuna Súdwest Fryslân
Koordinatat 53°01′00″V 5°37′00″L / 53.016667°V 5.616667°L / 53.016667; 5.616667 (Wymbritseradeel)Koordinatat: 53°01′00″V 5°37′00″L / 53.016667°V 5.616667°L / 53.016667; 5.616667 (Wymbritseradeel)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0514, 0515
Kodi Postar 8529 - 8774
Wymbritseradeel is located in Hollandë
Wymbritseradeel
Wymbritseradeel

Wymbritseradeel është një qytezë në Súdwest Fryslân, provinca FrieslandHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Friesland