Xaintrailles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shantrajë
Sentralha (Ocitanisht)
Xaintrailles (Frëngjisht)
Kisha e Shantrajës
Kisha e Shantrajës
Stema Shantrajë
VendiFranca
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)

Xaintrailles ( shqiptimi frëngjisht: [sɛ̃tʁaj] ; Ocitanisht: Sentralha ; Shqip: Shantraja ) është një komunëdepartamentin Olt-dhe-GaronëFrancën jugperëndimore.

Popullata[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia në vite
VitiPop.±%
1968408—    
1975342−16.2%
1982349+2.0%
1990410+17.5%
1999396−3.4%
2007382−3.5%
2012412+7.9%
2017418+1.5%

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]