Xhahrom

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Xhahrom
جهرم
Qytet
noform
Xhahrom
Vendndodhja
Xhahrom is located in Irani
Xhahrom
Xhahrom

Koordinatat: 28°30′00″V 53°33′36″L / 28.50000°V 53.56000°L / 28.50000; 53.56000

Administrimi
Shteti Flamuri Irani
Provinca Fars
Qarku Xhahrom
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 141,634 banorë
Të dhëna të tjera
Prefiksi 071
Koordinatat 28° 30′ 00″ Veri

53° 33′ 36″ Lindje

Xhahrom (Persisht: جهرم) është qytet në provincën Fars, Iran. Sipas regjistrimit të popullsisë më 2016, popullsia e qytetit ishte 141,634 në 43,349 familje.[1]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ https://www.amar.org.ir/english